Стартував новий сезон у кіноклубі “Ракурс”. Однак…

No Comment

Традиційно, з перших днів осені розпочав свою роботу кіноклуб “Ракурс” при кінотеатрі “Ліра” (ім.Чапаєва). Цей сезон присвячено видатному французькому майстру ексцентрики Мішелю Сімону. Ретроспектива актора триватиме два місяці, сеанси – щовівторка о 19:30. Але крім традиційних кіновівторків мали би бути й традиційні кіносуботи…

З невідомих поки-що причин кіноклуб працюватиме в режимі один сеанс на тиждень (у особистій розмові куратор кіноклубу не став вдаватись у подробиці, але зауважив що до кінця вересня очікувати на повернення до стандартного “дводенного” графіку не варто, мовляв у жовтні ситуація зміниться на краще… можливо). Однак, якщо проаналізувати історію кінотеатру за останній рік, можна помітити певну тенденцію: 26 лютого 2015 року відбулося офіційне відкриття “Ліри” (повернення кінотеатру початкової назви і маніфест про відродження кінопрокату вітчизняних фільмів) – ніби й хороше починання, але переважна більшість нового репертуару мала доволі сумнівну художню цінність (хіба крім рубрики “Музей кіно”), тоді як кількість сеансів “Ракурса” зменшилася з чотирьох до двох на тиждень. Тепер, коли по-своєму унікальний кіноклуб з історією вимушений знову скорочувати формат, з’являється присмак жалю. Не хочеться поспішати з висновками (адже приміщенням кінотеатру окрім інших використовує й театр “Актор”), але певні підозри все ж з’являються.

Та не варто сумувати, коли маємо нагоду подивитися на такого славетного дивака, як Мішель Сімон. Далі повний список сеансів:

1 вересня
“Будю, врятований з води” (1932)
Реж.: Жан Ренуар

8 вересня
“Аталанта” (1934)
Реж.: Жан Віго

15 вересня
“Ось і щастя” (1940)
Реж.: Марсель Л’Ерб’є.

22 вересня
“Туга” (1941)
Реж.: Карл Кох.

28(29?) вересня
“Краса диявола” (1950)
Реж.: Рене Клер

6 жовтня
“Яд” (1951)
Реж.: Саша Гітрі

13 жовтня
“Пан Таксі” (1952)
Реж.: Андре Юнебель

20 жовтня
“Це відбулось при світлі дня” (1958)
Реж.: Ладіслас Вайда.

27 жовтня
“Старий і хлоп’я” (1967)
Реж.: Клод Беррі.

Початок сеансів: 19:30
Ціна квитка: 20 грн.
Адреса: вул. Велика Житомирська, 40

About the author

Володимир Білявський

Related Articles