Фільми 2016 – чого очікувати?

No Comment
“Мерзенна вісімка” Квентіна Тарантіно

14.01

Черговий опус генія 90-х. Хочеться вірити, що брутальність Тарантіно (особливо характерна для останніх його робіт) матиме достойне художньо-драматичне втілення.

 

“Деякі жінки” Келлі Райхардт

24.01 (Санденс)
certain-women

Зворушливі драми маленьких людей, така собі одухотворена соціалка – головна тема творчості Келлі Райхардт – представниці незалежного малобюджетного кіно. Нова стрічка режисерки розповість про життя кількох жінок у невеликому американському містечку. Серед зірок (окрім улюблениці Райхардт Мішель Вільямс) – Лора Дерн.

 

“Легенда Г’ю Гласса” (The Revenant) Алехандро Гонзалеса Іньярріту

28.01

Відійшовши від фірмового “переплітання” кількох сюжетних ліній (проте не звільнившись від надмірної сентиментальності), Іньярріту, здається, остаточно сконцентрувався на змалюванні трагічного образу головного героя, що потерпає від ударів долі (й супутньо від власних демонів). Своєрідна варіація “Волі до життя” Джека Лондона з актором, чия “неоціненна” майстерність вже стала частиною обивательського фольклору.

 

“Діпан” Жака Одіара

28.01

Фільм-лауреат “Золотої пальмової гілки”, він фактично вже лишився в році минулому. Проте в так званий “прокат” він попаде з 28 січня – саме з цієї дати почнуться “Вечори французького кіно” в кінотеатрі “Київ”, де картина стане головним хітом.

 

“Хай живе Цезар” братів Коен

03.03

Майстри карколомних сюжетів і постмодерністських стилізацій створили нову стрічку – на цей раз історія буде розгортатись на фоні занепаду “золотої ери” Голлівуду (і пеплумів зокрема).

 

“Неоновий демон” Ніколаса Віндінга Рефна

10.03

neon-demon
Судячи з назви і наявних кадрів, стилістика нового опусу Рефна багато чого запозичить від попередньої роботи “І Бог простить”. Чи стане вона такою ж неоднозначною?

 

“Воркрафт” Дункана Джонса

26.05

Довгоочікуваний геймерський хіт, про який ми вже писали раніше. Навряд чи вийде щось дійсно вартісне, але талант режисера і ностальгійні нотки вселяють певну надію.

 

“День незалежності 2: Відродження” Роланда Еммеріха

23.06

Режисер вирішив взяти реванш за власні провали останніх років, заручившись найбільшим хітом у кар’єрі? Жаль тільки, що по трейлеру все виглядає як типовий високобюджетний продукт сьогодення – шаблонно і безлико.

 

“Великий дружній велетень” Стівена Спілберга

30.06

Періодично звертаючись до жанру дитячого фільму, король кінорозваг Стівен Спілберг підготував екранізацію однієї з найвідоміших книг Роальда Даля (до речі, видану 2 роки тому А-ба-ба-га-ла-ма-гою).

 

“Саллі” Клінта Іствуда

09.09

sully
Історія авіапригоди, що обійшлася без жертв завдяки майстерності і героїзму пілота. Чи є ще порох у порохівницях? Чи легендарний кінематографіст і далі скочуватиметься в плаский одномірний пафос?

 

“Вона” Пола Верховена

21.09

elle-paul-verhoeven-isabelle-huppert
“Згвалтована Мішель (Юппер) приходить до тями на підлозі своєї квартири. Вона прагне помсти…” – такий синопсис нового фільму скандаліста Верховена. У що виллється дует епатажного режисера й відчайдушної актриси?

 

“Велика китайська стіна” Джана Імоу

30.09

The-Great-Wall-Yimou
Дещо призабутий сучасний китайський класик зняв свій найдорожчий фільм ($135 мільйонів) – сповнену містичних таємниць історію будівництва Великої китайської стіни.

 

“Франц” Франсуа Озона

frantz
Один із видних режисерів сучасного французького кіно готує нову драму на історичному матеріалі. Чи позначиться певний творчий спад Озона на цій картині?

 

“Зоряні війни: Вигнанець” Гарета Едвардса

star-wars-rogue-one-cast
Масовий психоз набирає обертів. Кінобізнес, облизуючись, потирає руки. Слідом за “Пробудженням сили” вийде восьмий і дев’ятий епізоди (що, в принципі, логічно, виходячи з концепції Лукаса). Однак, кінематографісти не збираються на цьому зупинятись – на черзі кілька паралельних історій зі всесвіту “Зоряних воєн”: “Вигнанець”, фільм про Хана Соло, а також серіал про інші подробиці життя в Імперії.

 

“Дружина працівника зоопарку” Нікі Каро

T
Камерна драма з історії Холокосту з неперевершеною Джессікою Честейн в головній ролі. Можливо, Нікі Каро зможе повернути собі славу першої половини 2000-х, коли зняла пройняті гуманістичним/феміністичним пафосом стрічки “Верхи на киті” (2002) і “Північна країна” (2005).

 

“Мовчання” Мартіна Скорсезе

silence-scorsese
Після безкомпромісного і суперечливого “Вовка з Волл-стріт” режисер звернувся до однієї з улюблених своїх тем – необхідності жертви для віруючого. Історія двох священників XVII століття, що піддаються гонитвам і переслідуванням, подорожуючи Японією в пошуках наставника (чомусь згадується “Місія” Ролана Жоффе з колишнім альтер-его Скорсезе).

 

“Безкінечна поезія” Алехандро Ходоровські

jodorowsky
Старичок-авангардист знімає новий автобіографічний фільм (про себе – молодого поета). Кіно режисера, як і його поезія – блюдо специфічне…

 

“Любов і війна” Еміра Кустуріци

o
Українофоб, син комуніста Кустуріца завершує новий фільм про любов на фоні війни. Той, хто сприймає кіно суто в мистецько-явищній площині, абстрагуючись від ідентифікації авторів, ймовірно зможе насолодитися художнім світом режисера (а не тільки феромонами Белуччі).

 

“Патерсон” Джима Джармуша

adam_driver_paterson
Мало що відомо про нову картину класика незалежного американського кіно. Хіба що про Адама Драйвера, який зіграє головну роль водія і поета, і, ймовірно, стане новою зіркою (бо крім одного зі злодіїв, втілених у “Пробудженні сили” минулого року, він також зіграє у вищезгаданому “Мовчанні” Скорсезе).

 

“Сіль і полум’я” Вернера Херцога

Salt_And_Fire
Один з ключових режисерів нової німецької хвилі вже давно не знімав нічого достойного. Новий шанс реабілітуватись – фільм про протистояння й замирення двох ворогів на фоні природної катастрофи.

About the author

Володимир Білявський

Related Articles