Що робити кіноману в Черкасах

No Comment

Ми розпочинаємо нову рубрику “Що робити кіноману в…” – про зали, покази і різного роду заходи, пов’язані з кіно в різних містах України.

Якщо ви бажаєте, щоб ми розповіли про кіноманське життя у вашому місті – пишіть нам (бажано з підказками про всілякі кіноклуби і фестивальні збіговиська). Сьогодні ж мова піде про малу батьківщину Юрія Іллєнка – Черкаси.

 

Кінотеатри

 

Мультиплекс в ТРЦ “Любава” (бульвар Шевченка, 208/1 – карта)
Відкрився навесні 2013 року. 4 зали. Репертуар, як і в більшості багатозальних кінотеатрів – високобюджетний комерційний продукт (трапляються рідкісні виключення у вигляді оскаровських лауреатів чи іменитих, хоча й мейнстрімних, режисерів).
Афіша

 

Мультиплекс в ТРЦ “Дніпро Плаза” (вул. Героїв Сталінграду, 34 – карта)
Відкрився навесні 2010 року. 4 зали. Репертуар практично аналогічний до мультиплексу в “Любаві”.
Афіша

 

Кінотеатр “Україна” (вул. Смілянська, 21 – карта)
Знакове місце для кіноманів 1970-1980-х має тепер доволі жалюгідний вигляд. Застаріла апаратура, стан приміщень і керівництво радянських часів – все це виливається у щорічне падіння прибутків і накопичення боргу. Красномовним є навіть факт закриття відомого колись нічного клубу “Елвіс” (що славився своєю публікою “молодиків з району”), який розміщувався у фойє кінотеатру (приміщення здавалося в оренду). Більш докладно про всі перипетії в житті кінотеатру – в репортажі місцевого телеканалу. Що стосується репертуару – то це переважно мейнстрім з домішками вітчизняного кіно або ж якихось лауреатів гучних нагород чи кінофестивалів.
Афіша

 

Кіноклуби, зали зі змінним репертуаром

 

Колишній кінопалац “Салют” (вул. Хрещатик, 170 – карта)
Найстаріший кінотеатр Черкас, що донедавна був філіалом “Мультиплекса”. Зараз тут проходять вікенди вінтажного кіно (переважно популярної класики).
Група ВК
з останніми новинами і афішами.

Коротка історична довідка:
У 1902 році на вулиці Хрещатик підприємцем І.Яровим побудовано приміщення постійного театру. В 1910 році театр був взятий в оренду. Нова дирекція зробила ремонт, розширила його, провела електрику і перетворила його на кінотеатр. В 1970-х рр. його було реконструйовано. Відтоді він став відомий як кінопалац “Салют”.

 

Кіноклуб у Молодіжному ресурсному центрі (вул. Смілянська, 23 оф.26 – карта)
Щоп’ятниці тут проходять покази і обговорення кіно, досить різного як за художнім рівнем так і за популярністю. Свого часу модератором клубу був Андрій Рєпа – відомий серед літературознавців перекладач і пропагандист лівих ідей.
Група ВК (з новинами і оголошеннями майбутніх сеансів).
Приблизно та ж публіка збирається й у літературному клубі.

 

Godzilla Cinema Hall (вул. Остафія Дашкевича, 19, -3 поверх, ТРЦ “Хрещатик Сіті” – карта)
Багатозальний домашній кінотеатр для любителів подивитися кіно з флешки в компанії приятелів.
Детальна інформація

About the author

Володимир Білявський

Related Articles